Ordinačné hodiny

DEŇ ČAS POZNÁMKY
Pondelok 7:00 – 19:00 hod. prestávky: 12:30 – 13:30
Utorok 7:00 – 19:00 hod. prestávky: 12:30 – 13:30
Streda 7:00 – 19:00 hod. prestávky: 12:30 – 13:30
Štvrtok 7:00 – 19:00 hod. prestávky: 12:30 – 13:30
Piatok 7:00 – 19:00 hod. prestávky: 12:30 – 13:30
Sobota 8:00 – 16:00 hod. iba zubná pohotovosť
Nedeľa 8:00 – 16:00 hod. iba zubná pohotovosť
Sviatky 8:00 – 16:00 hod. iba zubná pohotovosť

MENU

Fixné strojčeky

Fixné ortodontické aparáty sú najpoužívanejšou metódou v ortodoncii. Takýto aparát je zložený zo zámkov alebo brekiet, ktoré sú nalepené na zuboch a drôtov, ktoré zabezpečujú pohyb zubov. Počas liečby sú drôty obmieňané, kým nie je dosiahnutý požadovaný efekt. V Petramede používame najmä materiály od americkej firmy 3M. Štandardom sú kovové brekety avšak máme v ponuke aj zafírové, ktoré sú skoro neviditeľné. Okrem drôtov a brekiet môže byť fixný aparát doplnený o ďalšie časti akými sú podnebné oblúky, pružiny, miniimplantáty a ďalšie súčiastky v závislosti na konkrétnej liečbe. Najobľúbenejšou súčasťou aparátov sú u pacientov ligatúry alebo gumičky, ktoré slúžia na upevnenie drôtu na brekete. Vyrábajú sa v nespočetnom množstve farieb a naši pacienti si s nimi radi oživujú svoje strojčeky.

Priebeh liečby a cena

Trvanie liečby je približne 24 mesiacov pri najbežnejších odchýlkach. Pri liečbe fixným strojčekom musí pacient počítať s pravidelnými kontrolami pre správny priebeh liečby. Tieto sa realizujú spravidla každých 4-6 týždňov. Pred začatím liečby obdrží každý pacient orientačný cenový plán, ktorý vo väčšine prípadov neprekročíme. Cena takejto liečby je individuálna a dá sa presnejšie určiť až po vyšetrení, avšak u dospelého pacienta je cena zväčša v rozmedzí 2000 – 3000€ vrátane všetkých kontrol. V prípade pacientov do 18. rokov je táto liečba čiastočne hradená poisťovňou. Výška spoluúčasti poisťovne je približne 30% – 50% v závislosti na liečbe. Najvyššiu spoluúčasť majú v súčasnosti poistenci poisťovne Dôvera. U pacientov, ktorí liečbu nestihnú ukončiť pred dovŕšením 18. roku, prestáva poisťovňa hradiť dňom dovŕšenia 18. narodenín. Od tohto dňa pacient musí hradiť zostávajúcu liečbu v plnej výške. Pre posúdenie Vášho stavu a naplánovanie liečby je potrebné sa objednať na konzultáciu k nášmu špecialistovi na ortodonciu.

Superstrojček

Nosiť strojček nie je žiadna hanba, ale ani sranda. Takéto rozhodnutie si vyžaduje veľa odvahy a pevnej vôle mladého pacienta. Do 18. roku života je liečba čiastočne hradená z verejného zdravotného poistenia. Avšak práve v tomto veku je mládež zraniteľnejšia voči reakciám okolia. Fixný strojček je viac či menej viditeľný počas celej liečby. Preto podporujeme mladých ľudí, ktorí majú odvahu riešiť stav svojich zubov dlhodobou liečbou. Zároveň ich motivujeme k tomu, aby ukázali ostatným, že nosiť strojček je úplne v poriadku.
V Petramede vnímame každého pacienta so strojčekom ako superhrdinu. Nie je to len výmysel, ale realita každého strojčekára. Počas liečby sa popasujú s rôznymi prekážkami a skúškami, po ktorých nadobúdajú nové zručnosti. A práve tieto zručnosti, z nášho pohľadu superschopnosti, chceme vyzdvihnúť. Preto majú šancu získať zberateľskú kartičku a odznak s konkrétnou získanou superschopnosťou. Po nazbieraní šiestich kartičiek sa sami stávajú superhrdinom, ktorému nikdy nedôjde energia.

FB banner-01