+421 41/4254 300
Ordinačné hodiny
Pon - Pia 7:00 - 18:00
Obedná prestávka 11:30 - 12:00
Sviatky Zatvorené
So - Ne Zatvorené
Petramed
Späť

Ako na bielenie zubov

Ako na bielenie zubov

Na trhu existuje nespočetne veľa druhov bieliacich prostriedkov, pást, pásikov, tyčiniek, pier či peroxidových násadiek, z ktorými väčšinou pacient nedosiahne biele zuby. V tomto článku si zhrnieme, ktoré metódy bielenia fungujú a za ktoré by ste zbytočne zaplatili.

1. Domáce bielenie

Myslite na to, že použitie peroxidu bez dohľadu špecialistu, môže vážne poškodiť zubnú sklovinu. Výhodou domáceho bielenia je pohodlné a jednoduché použitie. Fakticky sa ani nemusíte postaviť od televízie.

Bieliace pasty

tooth_paste

Pri bielení platí, že čím vyššia koncentrácia a častejšia aplikácia bieliaceho prípravku, tým výraznejší je výsledný efekt. Z tohto dôvodu nemajú bieliace pasty preukázateľný výsledok, pretože podľa zákona môžu obsahovať iba do 0,1% peroxidu. Pri ambulantnom bielení zubov umožňuje zákon použiť prípravok s peroxidom ať o koncentrácii 35%. Naopak, bieliace zubné pasty sa neodporúčajú pacientom s citlivými ďasnami. Obsahujú mikročastice, ktoré môžu pri čistení podráždiť ďasná.

Bieliace perá

Obsahujú roztok, ktorý sa pomocou aplikátora umiestneného na konci pera nanáša na povrch zubov. Každý produkt je iný, ale v podstate fungujú na systéme pravidelného nanášania po dobu dvoch týždňov. Nevýhodou je, že výsledok nie je zaručený a nie každému tento roztok skutočne rozjasní úsmev. Po použití pera sa odporúča minimálne pol hodinu nejesť a nepiť.

Zubné pásiky a násady

Pásiky a silikónové násady fungujú v zásade na systéme bieliaceho gélu. Sú napustené bieliacou bezperoxidovou formulou, ktorá dokáže o pár odtieňov vybieliť zuby. Silikónová násada sa naplní gélom, aplikuje sa na zuby a podľa návodu sa necháva pôsobiť. Tento proces jenutné opakovať veľakrát.

2. Ambulantné bielenie zubov

Myslite na to, že bielenie možno aplikovať iba na zdravý a dobre ošetrený chrup. Pred samotným zákrokom treba navštíviť zubného lekára a hygienika. Je potrebné sa zbaviť zubného kazu, kameňa a iných defektov, ktoré by mohli bielenie ohroziť. Pokiaľ je zub po endodontickom ošetrení, lekár môže pacientovi navrhnúť tzv. vnútorné bielenie, kedy sa bieliaca hmota vloží do vnútra zuba. Ambulantné ošetrenie pozostáva z 2 hlavných krokov.

Mechanické bielenie pomocou Airflow

Airflow je systém, ktorý funguje na systéme prúdenia vzduchu v kombinácii s jemnozrnným práškom. Lekár odstraňuje povrchový povlak, nánosy zo zubov a hlavne pigmenty. Bielenie tohto typy sa využíva, ak sú zuby znečistené jedlom, nápojmi, či cigaretami. Odporúča sa pacientom, ktorí majú vrodenú svetlú farbu zubov a zažltnutím je zasiahnutý len povrch skloviny.

Chemické bielenie

Princípom je optické zneviditeľnenie pigmentov. Zafarbenie zubov sa teda úplne neodstráni, ale za pomoci peroxidu vodíka a karbamid peroxidu sa dostaví efekt bielenia. Je to intenzívnejšie a krátko trvajúce bielenie. Po vybielení je potrebné zuby upokojiť, hydratovať a remineralizovať.

3. Domáce a ambulantné bielenie zubov

teeth_whitening

Túto kombináciu bielenia zubov robíme u nás, v Petramede. Považujeme ju za najúčinnejšiu a najšetrnejšiu zároveň. Bieliaca kúra pozostáva z domáceho a ambulantného bielenia. Od lekára dostanete na mieru vyhotovené nosiče a presnú dávku bieliaceho gélu. Počas 14 dní si budete bieliť zuby doma podľa postupu, ktorý odporučí dentálny hygienik. V pätnásty deň prebehne finálna intenzívna bieliaca kúra u nás. Aplikujeme Vám bieliaci gél, po ktorom už budú Vaše zuby žiarivo biele.

Nech sa rozhodnete pre akúkoľvek bieliacu metódu, myslite na to, že nevhodným postupom pri bielení zubov alebo príliš silnými bieliacimi prostriedkami si môžete zuby poškodiť. Aj pri estetickom zákroku akým je bielenie, by malo byť zdravie vždy na prvom mieste.

Cenník

Možnosti financovania

Možnosti financovania

Teraz nemusíte platiť nič, zákrok Vám urobíme ihneď a platbu za službu si môžete rozdeliť do viacerých mesiacov.

  • Profesionálne bielenie zubov

    V cene sú zahrnuté odtlačky, individuálne zhotovené nosiče bieliaceho gélu, domáce bieleni na 14 nocí a následne ambulantné bielenie.

    350 €
Scroll top

Objednajte si termín

Kontaktujte nás priamo
Osobné údaje
Adresa
Služba
Nenašli ste službu v zozname?
Máte zľavový kód?

Oboznámil/a som sa a súhlasím s poučením o spracovaní osobných údajov *

Súhlasím so spracovaním osobných údajov na marketingové účely *

Odoslať objednanie termínu
Tieto stránky sú chránené reCAPTCHA a spoločnosťou Google a platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.