Ordinačné hodiny

DEŇ ČAS POZNÁMKY
Pondelok 7:00 – 19:00 hod. prestávky: 12:30 – 13:30
Utorok 7:00 – 19:00 hod. prestávky: 12:30 – 13:30
Streda 7:00 – 19:00 hod. prestávky: 12:30 – 13:30
Štvrtok 7:00 – 19:00 hod. prestávky: 12:30 – 13:30
Piatok 7:00 – 19:00 hod. prestávky: 12:30 – 13:30
Sobota 8:00 – 16:00 hod. iba zubná pohotovosť
Nedeľa 8:00 – 16:00 hod. iba zubná pohotovosť
Sviatky 8:00 – 16:00 hod. iba zubná pohotovosť

MENU

Lekcia chémie v zubárskom kresle 

7

Možností ambulantného bielenia je viacero, v Petramede používame bielenie systémom PureWhitening. Ide o kombinovaný proces, časť bielenia prebieha v ambulancii, časť v pohodlí domova. Pred samotným bielením pacient absolvuje vstupnú konzultáciu, kde stomatológ naozaj dôkladne preverí stav zubov a vhodnosť pacienta na takéto bielenie. Ak je všetko v poriadku a pacient s bielením súhlasí, zhotovia sa otlačky zubov, aby sa mohli vyrobiť dokonale sediace dlahy, ktoré bude pacient spolu s bieliacim gélom používať doma počas 14 nocí. Gély, ktoré na bielenie používame, sú individuálne vyrábané pre každého pacienta. Od momentu výroby až po aplikáciu sú uchovávané pri teplote do 10°C, vďaka tomu sú rovnako účinné počas celého procesu bielenia.  

Bielia sa predné zuby od päťky po päťku. Výsledok bielenia závisí od domácej fázy. Ak pacient dodržiava režim dohodnutý s lekárom, je možné predpokladať dobrý výsledok. Samotná ambulantná fáza bielenia trvá zhruba hodinu. Dočasne sa môže prejaviť zvýšená citlivosť zubov, ktorá rýchlo odznie. Po bielení nie je potrebné dodržiavať tzv. bielu diétu. (Tajná informácia od nášho odborníka: je dobré vzdať sa cigariet, tento pigment je veľmi odolný a ľahko sa prilepí.) Po 6 mesiacoch od bielenia môže dôjsť k stmavnutiu. V tomto prípade ale nie je nutné absolvovať celý proces odznova, pacient si zuby bieli v domácom prostredí počas dvoch nocí. Vo väčšine prípadov nie je potrebné dokupovať bieliaci gél, pretože ostáva ešte z prvého bielenia. Na rozdiel od iných metód, pri bielení u nás sú výsledky viditeľné doživotne. Pri tomto type bielenia nedochádza ku kvalitatívnym zmenám skloviny. Hovorí sa, pomaly ďalej zájdeš. Bieliaci efekt nie je lusknutím prsta, ale výsledok a jeho trvanie stojí za to. 

Plusy: bielenie s viditeľným efektom, výsledok, ktorý trvá, bielenie pod dohľadom lekára 

Mínusy: vyššia cena, zvýšená citlivosť zubov počas bielenia 

Náš komentár: Bielenie pod odborným dohľadom stomatológa je účinné. Aj v tomto prípade musia byť zuby zdravé, resp. ošetrené. Zubná ambulancia musí spĺňať prísne štandardy, ktoré sú zárukou bezpečnosti.